Anna Wojczynska podczas studiów

Podczas studiów architektonicznych

Detale faktur kamiennych i skóry

Detal kamienia i skóry z projektowanymi przez Vis a Vis fakturami.

POCZĄTKI

Zostałam wychowana w tradycji przedwojennej burżuazyjnej rodziny i mieszkałam w domu dziadków, gdzie pozostały przedmioty z czasów świetności polskiego rzemiosła.

W ślady ojca, poszłam na studia architektoniczne. Moja kariera architekta wnętrz wystartowała ostro od projektu wnętrz rezydencji w Sopocie.

Vis a Vis istnieje od 1991 roku. Startowało w czasach socjalizmu w Polsce, gdzie światowy design był nieznany, rzemiosło zapomniane, sklepy wnętrzarskie ograniczały się do Cepelii.

PIONIER

Od samego początku robiłam projekty, które były w duchu najlepszego światowego wzornictwa. Inspirowałam klientów i tworzyłam awangardę polskiego wnętrzarstwa.

Przekonywałam, że estetyka szlacheckiego dworku to nie wszystko. Sprowadzałam wyposażenie z najlepszych firm zagranicznych, promowałam współczesnych światowych designerów i ustanawiałam kanony warsztatu pracy projektanta wnętrz.

Byłam więc prekursorem luksusowego designu w Polsce i stworzyłam podstawy rynku designu dla kolejnego pokolenia polskich projektantów. Moja galeria luksusowego designu ZOOM, była pierwszym takim miejscem w Polsce.

FILOZOFIA

Ogromne doświadczenie i wiedza o stylach, materiałach i technologiach luksusowych wnętrz pozwala mi na swobodne poruszanie się w różnych estetykach.

Jak lekarz uzdrawiam wnętrza – analizuję skalę, rytmy, funkcjonalność, proporcje, widoki, logikę rzutu. Gdy rzut uznam za zdrowy – wybieram styl, niuanse materiałów i faktur, kolory, nastrój oświetlenia. Decyduję o bogactwie mebli, posadzek, dywanów, dekoracji.

Moje projekty podobają się – dzięki połączeniu odpowiedzi na i nieujawnione potrzeby, otwarte marzenia, jasne funkcje i komfort. Są eleganckie i dają przyjemność w życiu. A wszystko ponadczasowe, tak by nie znudziło się szybko.

VIS A VIS

W Vis a Vis pracują ludzie związani z pracownią przez lata. Są zdolni, twórczy, ale też z wielkim doświadczeniem.

Naszymi klientami są prominentni ludzie biznesu, mediów, kultury, ludzie, których czas jest drogi i umieją korzystać z życia i luksusu.